לפוסט בנושא

מה זה Fulfilled by Amazon?

באמזון יש המון מוכרים אבל המוכרת הכי גדולה באמזון היא אמזון עצמה. עד עכשיו הקפדנו\השתדלנו להפנות אתכם למוצרים שנמכרים ע”י אמזון עצמה, למרות שבהפניות שלנו לאמזון ארה”ב זה כבר מזמן לא המצב. על מוצרים שאנחנו קונים באמזון כשאמזון היא גם הספקית עצמה חלה האחריות המפורסמת של אמזון יחד עם הטיפול בכל נושאי המיסים עבורנו כישראלים, או במילים אחרות, אחריות מלאה שכוללת קורוזיה וכוללת החזר כספי מלא במקרה תקלה (ולא כמו שנהוג במחוזותינו, נסיעה פעמיים הלוך ושוב לצומת סגולה, פעם אחת כדי להביא מוצר לתיקון ופעם שניה בשביל להחזיר מוצר משופץ אחרי טראומה קשה הביתה), אבל לאחרונה יש יותר ויותר ספקים באמזון ששולחים לישראל והמוצרים שלהם מוגדרים כ-Fulfilled by Amazon שזה אומר מחיר סופי ידוע מראש כולל משלוח, מיסים ואחריות בדומה למוצרים שאמזון מוכרת בעצמה.

מה שקורה בפועל זה שאמזון מאחסנת במחסני הענק שלה מוצרים של ספקים שונים ואם מתקבלת הזמנה אמזון אחראית בעצם על הכל וזה אומר שאתם מוגנים ע”י האחריות המפורסמת של אמזון.

בנוסף, כתבתי לאמזון גרמניה בנושא לגבי מוכר מסוים שיש עליו ביקורות נוראיות ושאלתי מה קורה אם משהו משתבש, למי שרוצה להתעמק זאת התשובה של אמזון.

מה זה A-to-z Guarantee?

זה אומר שיש מספר שלבים פשוטים והגיוניים שצריך לבצע מול הספק כדי לממש אחריות על מוצר תקול.

נראה לנו קצת מסובך כל הסיפור הזה, מה דעתכם האובייקטיבית?

כקונים\יבואנים קטנים, בתחום המסחר העולמי, הכל זה עניין של מחיר, אם אמזון תציע לנו את אותו המוצר בעד 10% יותר במחיר אנחנו נעדיף לקנות מאמזון כספקית המוצר, מעל 10% נעדיף ספק חיצוני שמוצריו עונים להגדרה – Fulfilled by Amazon.

משהו אחרון שחשוב שנדע?

כן, אמזון קיבלה לא מעט פרסים בכל מה שקשור לשירות הלקוחות שלה, מצד שני היא גם “ידועה לשמצה” כאימת הספקים שלה וביד הברזל בה היא נוקטת קלפיהם, שזה אומר שמצד אחד כלקוחות אמזון אתם בצד הנכון ומצד שני מי שמכר לכם את המוצר נמצא בצד הלא נכון, כלומר מצבכם לא יכול להיות יותר טוב.

מה המשמעות של זה?

חגיגה!!! בתקופה הקרובה נציף באתר ובדפי הפייסבוק שלנו מוצרים מהסוג הזה, בהתחלה זה הולך להיות המון אודיו וקולנוע ביתי שקצת הזנחנו בחודשים האחרונים מכל מיני סיבות שכתבנו עליהן לא פעם בפוסטים שלנו.

על מה חשוב להקפיד?

קודם כל שיהיה רשום בדף המוצר Fulfilled by Amazon.

כלל אצבע: במקרים שאנחנו ראינו (אבל בטח שלא ראינו את כולם), מופיע בדף המוצר שהמוצר נשלח לישראל.

לשים לב לחשבון הסופי ולראות שאכן יש שם סעיף מיסים, ראו דוגמה להזמנה מאמזון גרמניה.

במוצרים יקרים מעל 100$ אתם מוזמנים לשלוח לנו לינק למוצר בהודעה פרטית בדפי הפייסבוק שלנו FORless או soundforless ונבדוק עבורכם שהמוצר אכן “כשר” ואם הוא קיים באחד האמזונים האחרים במחיר זול יותר.

קטגוריות נבחרות